Nustokime tai vadinti „mokyklomis“ ar „gimnazijomis“

Nustokime tai vadinti „mokyklomis“ ar „gimnazijomis“

Nustokime tai vadinti „mokyklomis“ ar „gimnazijomis“

Aš rimtai. Žiūriu į valstybinių egzaminų rezultatus ir… gėda. Eilinį kartą pagal egzaminų rezultatus Šalčininkų rajono savivaldybė tarp visų Lietuvos savivaldybių tempiasi kažkur gale. Na, pavyzdžiui:

Iš 145 mokinių tik 4 išlaikė istorijos egzaminą 86-100 proc., tai sudaro 2,76 proc. nuo visų laikiusių egzaminą Šalčininkų rajone. Lietuvių k. egzaminą iš 158 mokinių  86-100 proc. išlaikė tik vienas žmogus (0,63 proc. nuo visų laikiusių).

Nors visi akcentuoja ypatingą dėmesį informacinėms technologijoms, Šalčininkų raj. laikiusių šį egzaminą buvo tik 15.

Ir pagrindinis:

Anos Krepštul gimnazija, Adomo Mickevičiaus vid. mokykla, Liudviko Narbuto vid. mokykla, Elizos Ožeškovos vid. mokykla, Ksavero Bžostovskio gimnazija, Santarvės vid. mokykla, Aistuvos gimnazija – atmetus rusų kalbos egzaminą , nei vienas mokinys iš šių gimnazijų neišlaikė nors vieno egzamino 86-100 proc.

Ir tai tik maža dalys statistikos. Kyla klausimas, kam akcijai eskaluoti konfliktą ir imituoti, kad bandoma uždaryti tautinių mažumų mokyklas, kai patys negali pasirūpinti mokyklų kokybe? Koks skirtumas ar mokykla lietuviška, lenkiška ar rusiška? Jei jos rezultatai yra prasti, tai reikia galvoti ar sugebėsime kažką pakeisti arba mokyklą uždaryti ir vežioti mokinius į kitas mokyklas, o mokytojus įdarbinti kitose mokyklose. Deja, bet akcijos švietimo kokybės gerinimo strategija yra grasinti mokytojams ir prievarta juos vežti „pastreikuoti“.

O Jašiūnų „Aušros“ gimnazija yra jėga. Neveltui ir mokyklų reitinge yra gana aukštai. Gal ten yra atsakymas, kaip reikia kokybiškai mokyti vaikus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *