Kodėl tu esi pigiausios rūšies prekė?

Kodėl tu esi pigiausios rūšies prekė?

images
Juk ne kasdien į duris pasibeldžia policijos pareigūnas, – tad šiandien sulaukęs tokių netikėtų svečių kiek sutrikau 🙂 Nejautrumo būsena mane apėmė iki pat tos akimirkos, kol jis savo raiškia kalba pranešė man apie apgadintą kieme stovintį automobilį, registruotą mano vardu, ir žmogų, laukiantį apačioje užpildyti eismo įvykio deklaracijos. Atsidusęs visiškai nusiraminu. Tai tikrai netapo tas atvejis, kai filmuose ir draugų pasakojimuose atėję pareigūnai tampa likimo kalviais, o gal net ir gyvenimo pranašais.

Tad nusileidęs žemyn į kiemą, pirmiausiai nueinu ir padėkoju žmogui už jo pastangas mane susirasti net ir tuo atveju, jei tam prireikia policijos iškvietimo. Ir visa tai tik dėl mažyčio įbrozdinimo sparno srityje. Savo ruožtu žmogus atsiprašo už sugadintą dieną ir žinote, to tikrai pakanka, kad tolimesni įvykiai susiklostytų sėkmingai. Bet kuriuo atveju, juk tai tik automobilis, skirtas įvairioms gyvenime funkcijoms palengvinti ir ne daugiau.

O dabar visi nejudėkite ir klausykite. Ar nesate susimąstę kaip dažnai mes pervertiname daiktų svarbą savo gyvenimuose? Kiek kartų kiekvienas mūsų yra iškoneveikęs artimą žmogų tik todėl, kad tas neteisingai įjungė skalbyklę ar netyčia sudaužė metų senumo stiklainį uogienės? Internetas pilnas vaizdų, kuriuose žmonės nesugeba susitarti dėl padarytos turtinės žalos ir iš meilės savo automobiliui ar sudužusiam degtinės buteliui (ne visai tinkamas pavyzdys, bet iliustratyvus) daužo vieni kitiems galvas, savo nereikšmingomis kalbomis drasko akis ir kitaip menkina tokius pat žmones.

Būtent, žmones!!!

Norom ar ne, tačiau tokios situacijos neabejotinai persikelia ir į kitas gyvenimo sritis ir jas ypatingai paveikia. Darbdavys, vietoje to, kad paklaustų kaip mes jaučiamės šiandien, ar neesame pavargę, ar mums nieko netrūksta, verčiau ima aiškinti koks blogas darbuotojas mes esame ir, kad galįs mus bet kurią minutę pakeisti kitu. Mūsų pačių gyvenimo būdas diktuoja sąlygas, kai darbe esantis automobilis jūsų viršininkui tampa svarbesniu, jį turite prižiūrėti, mat naują neaišku kada pavyks įsigyti. O štai Jūs jis visada lengvu rankos mostu pakeis. Tik žinoma, prieš tai maksimaliai išnaudos jūsų našumą, nudroš iki tokio lygio, kol jūs jau nebe tik jam, bet ir jokiam kitam darbdaviui būsite nereikalingas, o tada jau susiras kitą.

Ir žinote, skaudžiausia šiuo atveju matyt yra tai, kad mes visi kartu esame šios vergovės sanklodos kūrėjai. Savo kasdieniame gyvenime mes nuvertiname žmogų žemiau daikto lygio. Taip, mes tai darome kasdien patys to nė nepastebėdami. Būtent tuomet mes ir tampame ne kuo kitu, kaip pigiausios rūšies preke. Patys save taip įsikainojame. O tuomet bandome parduoti savo rankas ar protą. Ateiname pas darbdavį ir sakome:

– Sveiki, aš esu pigiausios rūšies prekė. Labai prašau, nors aš ir nesu mašina, priimkite mane į darbą. Aš nereikalauju daug priežiūros, Jūs galite mane išspausti, o tada atsikratyti esant reikalui.

Argi ne juokinga, kai šiomis dienomis svarstant darbo kodekso liberalizavimo pataisas, mūsų profsąjungos taip sukruto dėl darbuotojų padėties? Gyvenimas akivaizdžiai rodo, kad jokio įstatymo iš viršaus neprimesi, viskas turi įvykti iš apačios. Prasidėti mūsų sąmonėje ir pasibaigti kasdienio gyvenimo veiksmuose. Tuomet ir jokiems įstatymams, nei profsąjungoms mūsų santykių reguliuoti nereikės.

Ir pabaigai:
– Mama, kas yra meilė?
– Neklausyk jų dukra, jie tik taip sako, kad nereikėtų mokėti.

One thought on “Kodėl tu esi pigiausios rūšies prekė?

  1. Erika

    Siaip tu gerai rasai, man patinka. Visuomet atsiranda zmogus, kuris sutiks dirbti pigiau, tai ir darbdaviui labiau apsimoka dazniau keisti darbuotojus nei laikyti ji ir kelti alga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *