Apie Justą

1459920_10200258645862495_1710049861_n

Būk pasveikintas mano Skaitytojau!

Papasakot apie tave ar šiaip kurį žmogų stovintį iš šono, man būtų daug lengviau negu apie save. Taip yra todėl, kad sunku kalbėti apie savo vidų, jo vertybes, kai niekada negaliu būti įsitikinęs savo žodžių realumu ar teisingumu. Esu ponas „Niekas“, vis prisimenantis savo praeitį ir matantis savo gyvenime dviejų visiškai skirtingų kelių pasirinkimo galimybes ir jų padarinius. Vienas žodis ar veiksmas gali pasukti mano gyvenimą visiškai nauju kampu ir tik aš pats galiu nuspręsti teisinga tai ar ne. Kad ir kaip norėčiau, visur būti negaliu ir žinau, kad visko nepakeisiu. Būtent todėl, gyvenime stengiuosi negalvoti ar blogai aš kažką darau ar ne, o tiesiog džiaugtis tuo, ką turiu šią akimirką ir daryti tai, ką geriausiai galiu padaryti dabar.

Mano gyvenime neegzistuoja tikslų. Paprasčiausiai esu įsitikinęs jų bereikšmingumu. Tikslai verčia mane daryti tą, ko galbūt šiandien padaryti negaliu tinkamai, o ir padaręs – nežinau ar to man reikės rytoj. Siekdamas tikslų aš galiu pernelyg nusivilti gyvenimu ir ypač savimi, jie gali stabdyti mano sėkmingą progresą, sargdinti mintis ir egzistenciją. Jų siekimas nesuteiktų man džiaugsmo, todėl tai ir nėra mano tikslas.

O tu manai, kad vis dėlto nors truputį į ateitį žiūrėti reikia? Atsakau.

Nesu radikalas, kad elgčiausi taip, kad po manęs nors ir tvanas. Siekis pasaulį palikti gražesnį negu radau yra normalus noras ir turėdamas tą omeny, veikdamas čia ir dabar, apsisaugodamas vertybiniais saugikliais, tai yra turėdamas dėl ko gyventi, sukuriu lengviausią kelią būti laimingu ir nežlugti. Juk džiaugdamasis tuo ką turiu, aš neleidžiu tam žlugti vien dėl kažkokios keistos minties, išmokstu ir nusileisti ir suprasti, kad ne viskas ko aš noriu, gali būti čia ir dabar, bet jei to noriu – visada dėl to stengiuosi.

Veikimas čia ir dabar yra sudėtingas tuo atžvilgiu, kad jis, kaip ir šių dienų visuomenė, linkęs išsigimti. Ir šioje vietoje reikalingi saugikliai, o manasis labai paprastas: būtina įdėti visas galimas pastangas tikslui pasiekti. Jei mano gyvenime ateina lietus – būtinai ruošiuosi jo atrėmimui. Tiktai aš pats esu savo likimo kalvis, tiktai mano nuosavos pastangos gali šiame gyvenime kažką pakeisti. Galiausiai, tikiu iš tikrųjų – darbais, o ne žodžiais. Branginu save ne mažiau negu Dievą. Juk tik save pamilęs galiu pamilti kitą. Gyvenimas akivaizdžiai rodo, kad jokio įstatymo iš viršaus neprimesi, viskas turi įvykti iš apačios. Viskas turi prasidėti mūsų sąmonėje ir pasibaigti kasdienio gyvenimo veiksmuose. Tuomet ir jokiems įstatymams mūsų santykių reguliuoti nereikės. Būtent todėl esu from bottom to top politikos šalininkas.

Gyvenime vadovaujuosi credo „Viskas arba nieko“. „Nieko“ – mano gyvenime tai nereiškia, kad jeigu negaliu padaryti kažko maksimaliai gerai, to nesiimu. Tai reiškia tiek, kad ką bedaryčiau, stengiuosi tai daryti iki nusilpimo, net jei ir žinau, kad mano kova beprasmė. „Viskas“ – mano gyvenime tai reiškia, kad kad ir ką bedaryčiau, turiu iš to pasiimti maksimumą: išgyventi kiekvieną akimirką, sugebėti ją pajausti, mylėti kiekvieną savo mintį ir veiksmą bei būti įsikinusiu to veiksmo teisingumu. Džiaugiuosi tuo, ką turiu, nes tik įvertindamas tai galiu sėkmingai siekti kažko daugiau.

Manau, kad tai viskas ką tau reikėtų išgirsti apie mane, visą kitą gali susikurti pats, kaip tau įdomiau ir patogiau.